Karbondioksit Tankları

Karbondioksit (CO2) yapısal olarak diğer kriyojenik gazlardan farklıdır. Bunun sonucu olarak sıvılaştırılmış karbondioksit (LCO2) tanklarının yapısı da farklılık gösterir. Sıvı karbondioksitin uzun süreli depolanması gereksinimi ve dikey veya yatay olarak dizayn edilebilen bu depolama tanklarındaki buharlaşma oranları yüksek performanslı ısı yalıtımı sayesinde çok düşük seviyelerde tutulur. Ana tankın izolasyonu sıvı karbondioksit tanklarının farklılaşmasına yol açar.

Poliüretan İzalosyonlu Tanklar

Hava sıcaklıklarının ve nem oranının çok yüksek olduğu bölgelerde bile sıvı karbondioksitin çok verimli bir şekilde depolanabilmesi için dizayn edilmişlerdir. Ana tankın üzeri poliürethan ile kaplanır. Poliüretanın, uygulama yüzeyine güçlü bir şekilde yapışmasından dolayı yüzeyin hava ile teması kesilerek korozyon da önlenmiş olur. Ayrıca, dış mekanik darbelere karşı ek bir mukavemet sağlar. Dolayısıyla, poliüretan kullanılan izolasyon, diğer benzer ürünlerin kullanıldığı izolasyonlara nazaran çeşitli dış etkenlere daha dirençli bir yapı oluşturur.

Poliüretan izolasyonun üzerini kaplayan ve genellikle alüminyumdan yapılan kaplama ceket, hem izolasyonun mekanik darbelerden hasar görmesini hem de muhtemel nemin izalosyon üzerindeki tahribatını engeller.

Perlit - Vakum İzolasyonlu Tanklar

Perlit - Vakum izolasyonlu, çift cidarlı CO2 depolama tankları hem dikey hem de yatay olarak üretilebilir. Yüksek kaliteli perlit vakum izolasyonu ile emniyetli, esnek ve ekonomik işletme imkanı sağlar.

Dizayn konusundaki tecrübemiz ve bilgi birikimimiz, müşterilerimize yüksek kalitede, sağlam ve güvenilir çözümler sunabilmemizi sağlamaktadır. Son derece sıkı ve ayrıntılı testler Kriyolet karbondioksit tanklarının yüksek performansı ve kalitesindeki sürekliliğin önemli bir parçasıdır.

Karbondioksit Tankları