Hakkımızda

Kriyolet yurt içi ve yurt dışındaki sabit tesis kurulumları ile kazandığı tecrübeyi, başta enerji sektörü olmak üzere imalat ve makine sektörlerinin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek bu sektörlere katkı sağlamayı amaç edinmiştir. Yeteneklerini kanıtlamış mühendislik kadrosu ile kendine ait bilgi birikimini yıllardır başarı ile taahhütlerine ve ürünlerine yansıtmaktadır.

Başlıca üretim konularımız sıvılaştırılmış oksijen (LOX), nitrojen (LN), argon (LAR), karbondioksit (LCO2), petrol gazı (LPG), doğal gaz (LNG) depolama ve taşıma tankları, muhtelif amaçlı basınçlı kaplar, endüstriyel tanklar, ısı değiştiriciler (eşanjör), buharlaştırıcılar (evaparatör) ve endüstriyel ısı kazanlarıdır.

Mühendislik ve üretim yeteneklerimiz çerçevesinde basınçlı veya basınçsız çeşitli ölçülerde proses tankları, jeotermal tesislere yönelik depolama ve ayrıştırma tankları, küçük hacimli yangın müdahale ve mücadele sistemleri ile acil durumlarda ve doğal afetlerde hızla kullanıma alınabilecek tank ve kaplar da tamamen talebe bağlı olarak tasarlanmakta ve üretilmektedir.

Müşteri taleplerinin yoğunlaştığı standart boyut ve kapasitelerdeki tankların yanı sıra, tamamen talebe bağlı olarak değişik kapasite, boyut, yerleşim özelliğinde tanklar da yapabilmek yeteneğimiz Kriyolet’in bugüne kadar tercih edilmesinde en önemli faktördür.

Ürünlerimizin tamamı üçüncü taraf kuruluşlarca sertifikalandırılarak, CE ve Pi işaretleri ile müşterilerimize sunulmaktadır. Tanklarımız PED 97/23/EC ve TPED 2010/35/EU yönetmeliklerine ve AD Merkblatt Code 2000, EN 13458, EN 13530, EN 13445, EN 12493, ADR 2013 ve ASME Sec VIII Div1 standartlarına göre üretilmektedir. Talebe bağlı olarak farklı ülkelerin zorunlu koştuğu standartlar çerçevesinde de üretim yapmaktayız.

Yönetmeliklere bağlı olmaksızın, imalatlarımızda kullanılan ürünlere, kalite sertifikaları olmadan üretim süreçlerimizde yer verilmez. Ürünler tüm süreçleri tamamladıktan sonra, testleri yapılmış, üçüncü taraf denetim kuruluşlarından sertifikalandırılmış olarak kalite belgeleri, sertifikalar ve teknik detayları içeren teknik dosya ile müşterilerimize teslim edilmektedir.

Kriyolet, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi belgeleriyle üretim kalitesini garanti altına almıştır.

Kriyolet olarak, en çetin ve zorlayıcı özellikleri olan teknik taleplerinizi karşılayabilmek için kısa süre içinde teklif hazırlayarak,  danışmanlık hizmeti vererek, hassas mühendislik hizmeti sağlayarak ve verimli dizaynlar yaparak her türlü sorununuzun çözümü için daima yanınızdayız.